Menu
Trwa druga edycja Akademii Przyjaciół Pszczół, do których przyłączyło się już ponad 2600 placówek edukacyjnych z całej Polski. Wśród nich: szkoły podstawowe, domy kultury, świetlice miejsce i wiejskie oraz inni. Czy Wasza placówka jest już na naszej mapce lub wśród laureatów konkursu Akademii? Wciąż możecie się przyłączyć i pobrać nasze materiały!

20 placówek z całej Polski już wygrało w tegorocznej odsłonie konkursu Akademii!

więcej szczegółów

Zobaczcie wszystkie inspirujące prace konkursowe już teraz!

zobacz prace
Wciąż możesz pobrać materiały z Akademii Przyjaciół Pszczół!

Po zalogowaniu się otrzymasz dostęp do bezpłatnych scenariuszy lekcyjnych opracowanych przez naszych pszczelich ekspertów i metodyków. Materiały pozwolą przeprowadzić edukacyjne zajęcia, które będą uzupełnieniem obowiązującej podstawy programowej z przyrody dla klas I-III oraz IV-VI.
Wypełnij formularz i uzyskaj dostęp do darmowych scenariuszy edukacyjnych dla dzieci z klas I-III oraz IV-VI.

*Uwaga! Po wypełnieniu formularza przez rodzica, który chce, aby placówka jego dziecka przyłączyła się do Akademii, skontaktujemy się z tą placówką i zweryfikujemy zgłoszenie.

Zobacz kto otrzymał pakiet materiałów – zasady.


Mapa – placówki, które przyłączyły się do Akademii Przyjaciół Pszczół.

Do Akademii Przyjaciół Pszczół przyłączyło się już 2783 placówek edukacyjnych. Pierwsze 200 otrzymało od nas pakiety edukacyjne.

Wyniki II edycji konkursu Akademii Przyjaciół Pszczół:

Na konkurs wpłynęło 350 prac z całej Polski. Najwięcej zgłoszeń otrzymaliśmy z województwa dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, śląskiego, wielkopolskiego i małopolskiego.

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom za nadesłane prace, oryginalne i ciekawe pomysły oraz ogromne zaangażowanie!

Po długich obradach, w oparciu o kryteria zawarte w regulaminie konkursu, Jury wyłoniło zwycięzców (UWAGA: laureaci zostali wymienieni w kolejności losowej):

Nagroda główna:

Szkoła Podstawowa im. Włodzimierza Puchalskiego – Proboszczów, województwo dolnośląskie
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kryrach - województwo śląskie
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego - Kruszwica z województwa kujawsko-pomorskiego
Zespół Szkół im. Jana Pawła II - Brzóza Królewska województwo podkarpackie

Wyróżnienie:

1.Szkoła Podstawowa we Włodzicach Wielkich - dolnośląskie
2.Przedszkole 58 – Bydgoszcz kujawsko-pomorskie
3.Szkoła Podstawowa w Bycinie - śląskie
4.Szkoła Podstawowa Specjalna nr 8 – Kraśnik, lubelskie
5.Zespół Edukacyjny nr 2 SP nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi – Zielona Góra, lubuskie
6.Stowarzyszenie Miłośników Aktywności – Lipnica Murowana, małopolskie
7.Gminny Ośrodek Kultury – Sanniki, mazowieckie
8.Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Strzelcach Opolskich im Janusza Korczaka - opolskie
9.Szkoła Podstawowa nr 36 - Łódź, łódzkie
10.Szkoła Podstawowa nr 17 - Rzeszów, podkarpackie
11.Narwiański Ośrodek Kultury w Narwi - podlaskie
12.Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół – Garczegorze, pomorskie
13. Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Krawczykach - warmińsko-mazurskie
14.Szkoła Podstawowa nr 74 – Poznań, wielkopolskie
15.Szkoła Podstawowa im. Prymasa Tysiąclecia – Mieczyn, świętokrzyskie
16. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dźwirzynie – zachodniopomorskie

Wszystkie zgłoszenia konkursowe dostępne są w poniższej Galerii Prac Konkursowych.


Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Jeśli chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej o swojej pracy oraz jej ocenie, - prosimy o kontakt pod adresem: akademie@pomagamypszczolom.pl do dnia 16 maja 2014 roku.


Regulamin konkursu
Nie możesz odczytać pliku? Pobierz bezpłatny program Adobe Reader

PSZCZOŁA TO WYJĄTEK, ALE KAŻDY BEZ WYJĄTKU, MOŻE JEJ POMAGAĆ. Te słowa sprawiły iż narodziła się chęć przystąpienia do Akademii Przyjaciół Pszczół. Te słowa sprawiły, że tyle pozytywnych działań zostało podjętych w Naszej Szkole i tyle jeszcze przed nami. Co zrobiliśmy? Uczniowie odwiedzili pasiekę p. A. Młyńczaka w Skowronnie, na którą składa się 215 uli! Widzieli śpiące pszczoły, nawet jedną reanimowali. Zapoznali się z budową ula, rolą pszczelarza, zobaczyli jak pozyskuje się miód i niczym Kubuś Puchatek spałaszowali słoik wielokwiatowego miodku. Przeprowadzone zajęcia z gotowymi kartami pracy były nie tylko sposobem wzbogacenia wiedzy o tych stworzeniach, ale lekcją pracowitości, komunikacji i pracy w grupach czyli codziennością pszczół. Poza tym dzieci wykonały gazetkę tematyczną. Najwięcej frajdy miały z własnoręcznie wykonanych pszczółek, które noszą imię swojego właściciela i wiszą na szkolnym korytarzu. Ponadto naszych uczniów odwiedził p. A. Banach, pszczelarz z zamiłowania, który podzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat pszczołowatych. Wspólnie zorganizowaliśmy ogródek dla roślin miododajnych w pobliżu którego stanęły domki dla pszczół przez nas wykonane. Jednak my nie mówimy stop!Mamy w planie dalsze sadzenie bylin i zadbanie o dekoracje naszego ogródka oraz… ale tym podzielimy się za rok!!! Do zobaczenia mówi Szkoła Podstawowa w Młodzawach!

Akademie Przyjaciół Pszczół to nie tylko szansa na nagrody dla placówek edukacyjnych czy możliwość skorzystania z materiałów edukacyjnych i przybliżenia podopiecznym pszczelego świata. To także szansa na pokazanie innym, jak aktywne są szkoły podstawowe, świetlice, biblioteki, domy kultury - zarówno z dużych miast, małych miejscowości, jak i wsi!
Pokażcie innym jak ze swoimi małymi podopiecznymi wkraczacie w świat wiedzy o pożytecznych, lecz zagrożonych owadach pszczołowatych.
Informujcie o swoich sukcesach: zamieszczajcie na swoich stronach www lub portalach społecznościowych (FB) informacje o przyłączeniu się do programu!
Przedstawcie się innym: skontaktujcie się z lokalnymi mediami – niech o Was napiszą i zaprezentują innym Wasze osiągnięcia!
Szerzcie wiedzę: pokazujcie Wasze działania jako przykład dla innych np. poprzez zamieszczenie w stopce maila linku do publikacji prac w ramach Akademii Przyjaciół Pszczół!
Angażujcie innych do swoich działań: na spotkaniach z rodzicami czy bliskimi uczniów prezentujcie działania dzieci – prace plastyczne, domki dla pszczół, zielniki itp. zachęcajcie rodziców dzieci oraz Wasze społeczności lokalne do przyłączenia się do propszczelich działań w ramach Akademii Przyjaciół Pszczół.

Jeżeli chcesz pobrać materiał kliknij tutaj.
akademie@pomagamypszczolom.pl
telefon: +48 22 829 85 72 w. 31, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00