Menu
Bądź Przyjacielem Pszczół na piątkę!

Przed nami kolejna edycja Akademii Przyjaciół Pszczół!

Z okazji V edycji programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” zapraszamy wszystkie przedszkola, szkoły podstawowe, domy kultury, gimnazja oraz inne edukacyjne placówki do przyłączenia się do kolejnej odsłony ogólnopolskiej pszczelej akcji.
  • Zdobądź z Nami wiedzę o tym, jak pomagać pszczołom oraz które produkty otrzymujemy dzięki pracy tych pożytecznych owadów.
  • Zarejestruj się, aby pobrać darmowe scenariusze i materiały ćwiczeniowe dla odpowiedniej grupy wiekowej!
    Nowe materiały edukacyjne są już dostępne!
  • Pokaż jak odwdzięczasz się pszczołowatym zapylaczom i jesteś Przyjacielem Pszczół na piątkę!
Zarejestruj do Akademii Przyjaciół Pszczół swoją placówkę lub szkołę już teraz!


Nowe materiały edukacyjne są już dostępne!
Zapoznaj się również ze scenariuszami z minionej edycji!


Wszystkie zaangażowane placówki 30 stycznia 2015 otrzymały drogą mailową o godzinie 12:00 proste pytanie o pszczołach! Autorów pierwszych 200 poprawnych odpowiedzi nagrodziliśmy wydrukowanymi pakietami materiałów edukacyjnych!


Mapa – placówki, które przyłączyły się do Akademii Przyjaciół Pszczół.

Do Akademii Przyjaciół Pszczół przyłączyło się już 1720 placówek edukacyjnych.

Co tak naprawdę otrzymujemy dzięki pracy pszczół? Pamiętaj, że realizując 5 Zasad Przyjaciół Pszczół pomagasz przetrwać pszczołowatym zapylaczom!

Poradnik o pszczołach - co otrzymujemy dzięki pracy pszczołowatych? from Z Kujawskim pomagamy pszczołom
Wykorzystajcie 5m2 dla pszczołowatych zapylaczy. Pokażcie, jak się im odwdzięczacie i przy okazji…
wygrajcie wyposażenie pracowni przyrodniczej dla całej placówki.

Szczegółowy regulamin konkursu będzie dostępny w lutym 2015!
Zobaczcie jak w poprzedniej edycji Akademii Przyjaciół Pszczół placówki z całej Polski wykonywały konkursowe zadania i realizowały Zasady Przyjaciół Pszczół!

PSZCZOŁA TO WYJĄTEK, ALE KAŻDY BEZ WYJĄTKU, MOŻE JEJ POMAGAĆ. Te słowa sprawiły iż narodziła się chęć przystąpienia do Akademii Przyjaciół Pszczół. Te słowa sprawiły, że tyle pozytywnych działań zostało podjętych w Naszej Szkole i tyle jeszcze przed nami. Co zrobiliśmy? Uczniowie odwiedzili pasiekę p. A. Młyńczaka w Skowronnie, na którą składa się 215 uli! Widzieli śpiące pszczoły, nawet jedną reanimowali. Zapoznali się z budową ula, rolą pszczelarza, zobaczyli jak pozyskuje się miód i niczym Kubuś Puchatek spałaszowali słoik wielokwiatowego miodku. Przeprowadzone zajęcia z gotowymi kartami pracy były nie tylko sposobem wzbogacenia wiedzy o tych stworzeniach, ale lekcją pracowitości, komunikacji i pracy w grupach czyli codziennością pszczół. Poza tym dzieci wykonały gazetkę tematyczną. Najwięcej frajdy miały z własnoręcznie wykonanych pszczółek, które noszą imię swojego właściciela i wiszą na szkolnym korytarzu. Ponadto naszych uczniów odwiedził p. A. Banach, pszczelarz z zamiłowania, który podzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat pszczołowatych. Wspólnie zorganizowaliśmy ogródek dla roślin miododajnych w pobliżu którego stanęły domki dla pszczół przez nas wykonane. Jednak my nie mówimy stop!Mamy w planie dalsze sadzenie bylin i zadbanie o dekoracje naszego ogródka oraz… ale tym podzielimy się za rok!!! Do zobaczenia mówi Szkoła Podstawowa w Młodzawach!


akademie@pomagamypszczolom.pl
telefon: +48 22 829 85 72 w. 44, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00