Akademia Przyjaciół Pszczół

O Akademii Przyjaciół Pszczół

o-wielkim-dniu-pszczol

Akademia Przyjaciół Pszczół – „Lea i magiczny kryształ” to już 8. edycja edukacyjnego programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”, w której zachęcamy do poznawania barwnego świata pszczół i roślin oraz do zakładania Miejsc Przyjaznych Pszczołom.

W tym roku dla uczniów klas 4 -7 ulepszyliśmy platformę edukacyjną. A dla młodszych pasjonatów przyrody – uczniów z klas 1-3 – przygotowaliśmy grę planszową. Dzieci wcielają się w Strażników Akademii Przyjaciół Pszczół i pomogą tajemniczemu trzmielowi – Lei, która przybyła z przyszłości. W magicznym krysztale „oglądają” smutny świat przyszłości, w którym pszczołom brakuje pożywienia – kwiatów, a ludziom – wielu produktów codziennego użytku. Uczniowie dzięki wspólnej i indywidualnej pracy, pomagają Lei – sprawiają, że powraca na łąkę pełną kwiatów.

Zadbaliśmy o to, aby materiały na zajęcia odpowiadały na różne potrzeby uczniów: aby dowiedzieli się wielu ciekawostek, zdobyli nowe umiejętności i wykształcili postawę wrażliwości na otaczający ich świat przyrody, a zwłaszcza na pszczoły.

Dodatkowo 100 najbardziej aktywnych szkół (70 z klas 4-7 i 30 z klas 1-3) otrzyma od nas wyjątkowe nagrody – terenowe zestawy edukacyjne. Aby wziąć udział w programie, zarejestrujcie swoją klasę!

Zapraszamy do gry i zachęcamy do zaangażowania się w działania na rzecz pszczół.

Do góry