Wielki Dzień Pszczół

O Wielkim Dniu Pszczół

o-wielkim-dniu-pszczol

Wielki Dzień Pszczół – 8 sierpnia wpisał się na stałe w kalendarz najważniejszych świąt dotyczących ekologii obchodzonych w Polsce. W tym roku odbędzie się 7 edycja tego wyjątkowego wydarzenia!

Dla odwiedzających przygotujemy atrakcję w postaci gry terenowej poświęconej pszczołom. Uczestnicy będą mogli wczuć się w rolę pszczoły i poznać świat tych fascynujących owadów. Nie zabraknie też okazji do pomocy pszczołom, czyli sadzenia kwiatów bogatych w nektar i pyłek.

Do akcji włączą się także placówki przyrodnicze w całej Polsce – ogrody botaniczne, parki narodowe i krajobrazowe. Uczestnicy obchodów mogli wziąć udział w pszczelej grze terenowej, spotkaniach z pszczelarzami, warsztatach plastycznych, konkursach, sadzenia kwiatów dla pszczół, a także w wycieczkach po ogrodach.

Lista placówek - Wielki Dzień Pszczół 8 sierpnia 2016 r.

W tym roku Wielki Dzień Pszczół odbędzie się w ponad 40 ogrodach botanicznych, parkach krajobrazowych, placówkach przyrodniczych i muzeach w całej Polsce. Świętuj z nami w jednym z tych miejsc!

Rozwiń ›

Jak świętowaliśmy Wielki Dzień Pszczół w 2015 roku?

W roku 2015  świętowaliśmy Wielki Dzień Pszczół już po raz trzeci w ponad 50 placówkach przyrodniczych w całej Polsce – ogrodach botanicznych, parkach narodowych i krajobrazowych. Odkrywaliśmy przed Wami bogactwo produktów, które zawdzięczamy pracy pszczołowatych. Opowiadaliśmy również o niezastąpionej roli, jaką te pożyteczne owady pełnią dla człowieka oraz środowiska.

Rozwiń ›