Wielki Dzień Pszczół

O Wielkim Dniu Pszczół

o-wielkim-dniu-pszczol

Wielki Dzień Pszczół – 8 sierpnia 2016! Ten wyjątkowy dzień wpisał się na stałe w kalendarz najważniejszych świąt dotyczących ekologii obchodzonych w Polsce. Już po raz 4 z marką Kujawski odbędzie się Wielki Dzień Pszczół – tym razem w nowej odsłonie!

W Bydgoszczy, Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i Warszawie zorganizujemy wyjątkową grę terenową, będącą świetnym sposobem na spędzenie wakacyjnego dnia z rodziną i przyjaciółmi. Uczestnicy będą mieli za zadanie wczuć się w rolę pszczoły, której celem jest przetrwanie. Ta ekscytująca gra zaprezentuje, jak istotne jest tworzenie Miejsc Przyjaznych Pszczołom oraz co dzieję się, gdy ludzie nie przestrzegają 5 Zasad Przyjaciół Pszczół. Dodatkowo tego dnia wstęp do placówek przyrodniczych będzie bezpłatny. Jeśli chcesz zgłosić swój udział w grze, skontaktuj się z nami.

Jeśli nie mieszkasz w żadnym z 5 miast – nic straconego! Wielki Dzień Pszczół odbędzie się w 43 ogrodach botanicznych, parkach krajobrazowych, placówkach przyrodniczych i muzeach. Ich adresy możesz sprawdzić na liście poniżej.

A jeśli nikt nie podjął się jeszcze organizacji tego święta w Twojej okolicy – zgłoś się do nas! Pomożemy Ci przeprowadzić grę terenową, dostarczymy scenariusze i materiały. Zainspiruj lokalną społeczność do działania i zabawy – zorganizuj Wielki Dzień Pszczół!

Lista placówek - Wielki Dzień Pszczół 8 sierpnia 2016 r.

W tym roku Wielki Dzień Pszczół odbędzie się w ponad 40 ogrodach botanicznych, parkach krajobrazowych, placówkach przyrodniczych i muzeach w całej Polsce. Świętuj z nami w jednym z tych miejsc!

Rozwiń ›

Jak świętowaliśmy Wielki Dzień Pszczół w 2015 roku?

W roku 2015  świętowaliśmy Wielki Dzień Pszczół już po raz trzeci w ponad 50 placówkach przyrodniczych w całej Polsce – ogrodach botanicznych, parkach narodowych i krajobrazowych. Odkrywaliśmy przed Wami bogactwo produktów, które zawdzięczamy pracy pszczołowatych. Opowiadaliśmy również o niezastąpionej roli, jaką te pożyteczne owady pełnią dla człowieka oraz środowiska.

Rozwiń ›